Özaslan Asansör

1997 yılında Çorlu'da kurulan Özaslan Asansör, Çorlu Asansör Firmaları içerisinde en köklü kuruluş olarak asansör sektöründe yıllardır bir güven sembolü oluşturmuş olup, dürüstlüğümüz ve çalışma prensibimiz asansör sektöründe ayrıcalıklı bir firma olarak hizmet vermektedir.

İletişim Bilgilerimiz

Hizmetlerimiz

Asansör Revizyon Çorlu

Asansör Revizyon Hizmetimiz

Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik ve teknik ömürlerini tamamlarlar. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir. Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir.
Asansör revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur,
  • Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur,
  • Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur,
  • Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Özaslan Asansör asansör revizyon hizmetiniz için bir telefon kadar yakınınızda.

Asansör Revizyon Çorlu
Çorlu Asansör Revizyonu
Asansör Revizyonu Çorlu
Özaslan Asansör

Asansör Revizyon Çalışmasının Önemi

Asansörler bugünkü üstün teknolojili haline gelinceye kadar, birçok aşamadan geçmiştir. İlk üretilen asansörler basit bir mekanizmadan ibaretken, günümüzdeki asansörler özellikle güvenlik açısından çok daha geniş kapsamlı bir çalışmanın eserdir. Binalarda asansör kurulumu ve kullanımı sırasında yapılan asansör revizyon işlemi ile binalar için en uygun ve güvenli asansörler yapılabilmektedir.

Asansör Revizyon Çalışması Nedir?

Asansör revizyon çalışması, binalarda bulunan asansörlerin zaman içerisindeki kullanımına bağlı olarak gerçekleşen yıpranmanın kontrol edilmesi ve aksaklıkların giderilmesi anlamına gelmektedir. Zaman zaman bu çalışmanın yapılması, binalardaki asansörleri çok daha güvenli kılmaktadır. Çünkü asansör sisteminde oluşabilecek en ufak bir arıza, bunu kullanan kişilerin can güvenliğini tehlikeye atar. Bu sebeple belli aralıklarla asansörlerin kontrol edilmesinde yarar vardır.

Asansör Revizyon Çalışmasında Neler Yapılır?

Asansör revizyon çalışmasında, uzun süredir kullanımda olan asansörün, bütün sistemi gözden geçirilir. Buna göre yıpranan ve tehlike oluşturan kısımlar için iyileştirme uygulanır. Özellikle asansörlerin güvenli biçimde hareket etmesini sağlayan makaralar, çelik halatlar ve pranga adı verilen sistemlerin kontrolü çok önemlidir. Bu sistemlerin gerektiği gibi çalışması asansörü güvende tutar.

Bazı asansörler, hidrolik olarak çalışmaktadır. Buna göre asansörün hareketini sağlayan sıvının basıncı, hayati önem taşımaktadır. Revizyon kontrolünde yapılan başka bir çalışma da hidrolik asansörlerin suyunun değiştirilmesi sağlamaktır. Yapılan asansör revizyon incelemesi ile asansörlerin ömrünü uzatmak hedeflenir. Bu çalışma sayesinde asansörler, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılacaktır.

Asansör Revizyon Çorlu, Asansör Revizyonu Çorlu, Çorlu Asansör Revizyonu, Çorlu Asansör, Çorlu Asansör Firmaları, Asansör Firmaları Çorlu denildiğinde Özaslan Asansör her zaman hizmetinizde.