Özaslan Asansör

1997 yılında Çorlu'da kurulan Özaslan Asansör, Çorlu Asansör Firmaları içerisinde en köklü kuruluş olarak asansör sektöründe yıllardır bir güven sembolü oluşturmuş olup, dürüstlüğümüz ve çalışma prensibimiz asansör sektöründe ayrıcalıklı bir firma olarak hizmet vermektedir.

İletişim Bilgilerimiz

Hizmetlerimiz

Asansör Bakımı Çorlu

Asansör Bakım Hizmetimiz

Asansör bakımı ve onarımının amacı, insan, yük ve eşya taşımasında kullanılan asansörlerin çalışması sırasında, insanların, canlı varlıkların ve yaşam çevremizin, sağlığını ve güvenliğini tehlikeye sokmayacak şekilde asansörün kullanımını sağlamaktır.
Bu nedenle, asansörün çalışmasını devam ettirebilmek için, asansörün bakımı, yıllık periyodik kontrolü ve asansör servis hizmetinin yetkili servis ve bakım belgesine sahip asansör firmaları tarafından yapılmalıdır.
Özaslan Asansör bakım hizmetiniz için bir telefon kadar yakınınızda.

Asansör Bakımı Çorlu
Çorlu Asansör Bakımı
Çorlu Asansör Bakım
Özaslan Asansör

Asansör Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Asansör bakımı yetkili servis tarafından iki aşamada gerçekleşir. Muayene denen ilk aşamada teknik elemanlar tarafından elle ve gözle asansörün mevcut durumu tespit edilir. Servis denilen ikinci aşamada ise asansörün bakımı için gerekli işlemler yapılır.
  • Öncelikle asansörü taşıyan halatlar, asansör kablosu, ray pabuçları, tahrik kasnağı yivi, makine grubundaki dişli ve yataklar, somunlar ve cıvatalar kontrol edilir. Gevşemiş olan aksamlar sıkılarak sabitleştirilir.
  • Aşınmış ve yıpranmış olan parçalar varsa duruma göre bu parçaların değiştirilmesi ya da yağlanması sağlanır.
  • Asansörün sürekli yağ içinde çalışan parçalarının yağları kontrol edilir. Askı halatları, kılavuz raylar, hidrolik tamponlar, kumanda anahtarları, röleler, emniyet halatları ve emniyet tertibatının hareketli parçaları önce temizlenirler ve daha sonra asansör firmasının önerdiği yağ kullanılarak yağlanırlar.
  • Asansör boşluğunda, makine dairesinde ve kabin üst yüzeyinde bulunan, asansörün çalışmasını tehlikeye sokacak olan yabancı maddeler temizlenir.
  • Asansörün frenleme elemanları kontrol edilerek, sarsıntısız bir frenleme yapılabilmesi için gerekli olan ayarlamalar yapılır.
  • Asansörün kat ayarlarının verilen sınırlarda olup olmadığı kontrol edilerek gerekli ayarlamalar yapılır.
  • Asansör kapılarının çalışması kontrol edilerek, kapıların istenilen yumuşaklıkta kapanması için gerekli olan ayarlamalar yapılır.
  • Asansörün röleleri kontrol edilerek, asansörü çalıştıran ve durduran kontakların basıncı kontrol edilir, yayların ayarları yapılır ve gevşek klemens vidaları sıkılır.
  • Son olarak asansöre yapılan bakım ile ilgili bakım raporu, asansörün bakım defterine yazılır.

Asansör Bakımı Çorlu, Çorlu Asansör Bakımı, Çorlu Asansör Bakım, Asansör Bakım Çorlu, Çorluda Asansör Firmaları, Asansör Bakım Hizmeti Çorlu denildiğinde Özaslan Asansör her zaman hizmetinizde.